
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.8 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.2 mm |
| Max Thickness | 2.8 mm |
| Min Thickness | 2.2 mm |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18278
Ext.Price$0.18278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18278 | $0.18278 |
| 10 | $0.16283 | $1.62830 |
| 50 | $0.14506 | $7.25300 |
| 100 | $0.13224 | $13.22400 |
| 500 | $0.12055 | $60.27500 |
| 1000 | $0.10990 | $109.90000 |
| 3000 | $0.10295 | $308.85000 |
| 5000 | $0.09643 | $482.15000 |
